Младост 96 ја врати титулата во Прилеп

Пингпонгарите на Младост 96 ја вратија титулата во Прилеп. Овој викенд се изиграа двата финални натпревари, прво во Прилеп па во Скопје. Првиот натпревар го доби екипата на Младост 96 со 4:1 додека вториот натпревар од финалето во плејофот против екипата на Телеком Нец , прилепчани победија со 4:3,и со вкупен резултат 2-0 ја освоија шампионската титула.

Ова е втора титула државен првак за Младост 96 во последните три години. Тимот во цела сезона имаше само еден пораз.

Викендот во Крушево се играа и топ 8 турнирите за најмладите категории и се постигнаа следните резултати:

Категорија У13 млади кадети/ки:

Момчиња:

1. Кристијан Каламадевски - ППК Берово

2. Леонид Гидалов - ППК Рисови

3. Кристијан Митев - ППК Пелагонија

Девојчиња:

1. Матеја Смолиќ - ППК Рисови

2. Моника Стајковска - ППК Берово

3. Лена Гидалова - ППК Рисови

Категорија У11 мини кадети/ки:

Момчиња

1. Кристијан Митев - ППК Пелагонија

2. Андреј Бејковски - ППк Пелагонија

3. Јован Пармачки - ППК Берово

Девојчиња:

1. Елена Марковска - ППК Крушево

2. Љубица Смилевска - ППK Крушево

3. Бојана Јовевска - ППК Берово.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...