Марко Митев номиниран за играч на колото во Европската лига

Македонскиот ракометен репрезентативец и член на Алкалоид, Марко Митев се најде во најтесен круг на претенденти за признанието играч на колото во Европската лига.Митев пред два дена на гостувањето во Данска против Силкеборг постигна девет гола од исто толку обиди, а на натпреварот во игра влезе дури во 20. минута.

Конкуренти на Митев во изборот на ЕХФ се голманот на Дејан Милосављев од Фуксе Берлин, Натат Суарез од Спортинг и Лука Мославац од Нексе.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...