Лос Анџелес повтори рекорд во НХЛ стар 17 години

Екипата на Лос Анџелес кингс ноќеска го победи Колумбус блу џaкетс со 4:3 по продолжение и го повтори рекордот во НХЛ од 10 последователни гостински победи од почетокот на сезоната.

Гостинските хокеари до триумфот дојдоа со пресврт во третиот период постигнувајќи три гола во низа.

Клубот го повтори рекордот во најдобрата хокеарска лига во светот со 10 гостински победи по ред на почетокот на сезоната. Претходно такво достигнување забележа Бафало во сезоната 2006/07.

Следниот натпревар Лос Анџелес го игра на гости на 7 декември против Монтреал.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...