Венус Вилијамс доби вајлд-карта за учество на турнирот во Индијан Велс

Американската тенисерка Венус Вилијамс доби специјална покана за учество на турнирот во Индијан Велс, пренесува прес-службата на турнирот.Вилијамс ќе наполни 44 години на 17 јуни.

Американката во својот последен официјален меч загуби од Белгијката Грит Минен во првото коло на УС опен - 1:6, 1:6. Натпреварот се одигра во август минатата година.

Вилијамс има само три победи на ВТА во 2023 година.

Покрај Вилијамс, вајлд-карта за Индијан Велс доби и поранешната прва светска тенисерка Каролина Вознијацки.

Турнирот во Калифорнија ќе се игра од 6 – 17 март.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...