Алкараз го освои петтиот Мастерс во кариерата

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз втора година по ред го освои Мастерсот во Индијан Велс, САД. Тој доцна синоќа во финалето го победи Русинот Данил Медведев со 2:0, по сетови 7:6 и 6:1.

Шпанецот ја освои 13-та титула во кариерата (вкупен биланс во финалето 13:4) и петтиот Мастерс (биланс во финалето – 5:1).

Алкараз е првиот тенисер што ја одбрани титулата во Индијан Велс по Новак Ѓоковиќ во 2016 година.

Дваесетгодишниот Шпанецот ја освои 13-та титула во кариерата (вкупен биланс во финалето 13:4) и петтиот Мастерс (биланс во финалето – 5:1).

Вториот светски рекет вторпат по ред го совлада Медведев на турнирот во Индијан Велс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...