Ѓоковиќ ја прекина соработката со Иванишевиќ

Новак Ѓоковиќ и Горан Иванишевиќ објавија крај на соработката. Тие работеа заедно шест години.

-Добро се сеќавам на моментот кога го поканив Горан да стане дел од мојот тим. Беше во 2018 година. Работата со него не само што ми помогна да го подобрам мојот сервис, туку донесе многу радост, смеа, прво место на ранг-листата, рекорди и уште 12 Грен слем победи.

Пред неколку дена, јас и Горан решивме да престанеме да работиме заедно. Имавме подеми и падови на теренот, но нашето пријателство отсекогаш било силно, така ќе остане и понатаму.

Ти благодарам за се, пријателе. Те сакам, стои меѓу другото во објавата на Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Иванишевиќ пред Србинот ги тренираше и Хрватот Марин Чилиќ, Чехот Томаш Бердих и Канаѓанецот Милан Раониќ.

Од 2018 година, кога почна да работи со Иванишевиќ, Ѓоковиќ освои четири Грен слема на Австралија, два пати победуваше на Ролан Гарос, четири пати на Вимблдон и два пати на УС Опен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...