Нема веќе Вардар Осигурување!

Мирослав Котевски, актуелен претседател на КК "Вардар Осигурување", сега веќе и официјално испрати и писмен документ во кој ја информира јавноста дека овој клуб нема да се натпреварува во Првата лига.

Првиот човек на македонскиот вицепрвак го информира комесарот за натпреварување, Горан Трпушевски, во кое го известил за новонастанатата ситуација, во која е констатирано дека поради објективни, пред се финансиски проблеми, КК " Вардар Осигурување" не е во можност да настапува во натпреварувањето во сезоната 2010/2011.

Со тоа и официјално тргнува "потерата" по наоѓање ново решение, односно дополнување на нова екипа со која би се нашла евентуална замена за сега веќе поранешниот клуб, кој во само две сезони од постоење стигна и до "мајсторката" во финалето од плеј-офот.

Претседателот на КК "Вардар Осигурување", Мирослав Котевски, најави дека многу скоро ќе ја информираше и многу поопширно за случувањето во овој клуб, кој за жал, престанува со активности.

Согласно со пропозициите, сите играчи кои се под договорните обврски, а досега не го сториле тоа, стекнуваат статус на слободни играчи и можат да ја променат средината без никаква отштета.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...