Бајката продолжува: што рекоа странските медиуми за Металург и Вардар?

Македонскиот ракометен шампион и вице-шампион Вардар и Металург се пласира во четвр-финалето од Лигата на шампиони откако вчера успеаа да ги елиминираат противниците Хамбург и Колдинг на гостински терен.

Вардар со резултат 30-29 триумфираше врз европскиот шампион  Хамбург, а Металург со 30-26 го елиминира Колдинг. Што напишаа странските медиуми за овој триумф на македонскиот ракомет во најелитното натпреварување во Европа?

Погледнете.

ВардарМеталургПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...