Против Металург во четвртфинале за да имаме претставник на Ф4

По историскиот успех на македонскиот шампион Вардар и победата над Хамбург со 30:29 на гостински терен, со што „црвено-црните” обезбедија пласман во 1/4 финалето во Лигата на шампионите, капитенот Филип Лазаров за противник во следната фаза го посака Металург.

- Дојдовме со мисла да победиме. Мислам дека многу ни помогна тоа што дојдовме два дена порано. Знаевме дека Хамбург игра послабо дома отколку на гости. Очекувавме да не потценат, а нашата екипа беше многу мотивирана. Едноставно, одигравме неверојатно и заслужено се најдовме меѓу осумте најдобри екипи. Во четвртфиналето го сакам Металург, но најмногу поради тоа што на тој начин една македонска екипа ќе игра на „Фајнал фор“. Ако не е Металург, тогаш посакувам да го добиеме Флензбург, изјави Лазаров за официјалниот сајт на РК Вардар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...