Пречекот на Вардар на Александар Велики

Македонскиот шампион Вардар доби од Комитите прекресен пречек на аеродромот Александар Велики во Скопје по пласманот во четврт-финалето од Лигата на шампионите.

Вардар со 30-29 го елиминира европскиот шампион, и денес го очекува противникот во четврт-финалето. Но, како ракометарите и тренерот Раул Гонзалес беа пречекани по нивното враќање од Хамбург?

Погледнете.И во вториот клип.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...