Да не речат дека не биле предупредени

Веднаш по денешната четврт-финална ждрепка за одредување на двојките во ЛШ за мажи, нашите германски противници ги споделија вестите на социјалните мрежи. Вардар го доби за противник Фленсбург, а Металург го доби Кил.

Сепак, македонските фанови на двата македонски тима ја искористија оваа можност за да ги предупредат германските тимови за „пеколот“ кој ги чека во Скопје. Ви ги претставуваме најдобрите два коментари од Facebook страницата на Фленсбург и Кил.

Ауфидерзен !

Фленсбург – ВардарМеталург - КилПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...