Dave`s Kitchen: Вегетаријански паста школки

Денешниот рецепт од Dave’s Kitchen е одлична идеја за тоа како да направите едноставна вегетаријанска паста со печурки која ќе им се допадне дури и на најтврдокорните љубители на месо.



За овој рецепт ќе ви бидат потребни следните состојки:

 • 500 гр паста школки
 • 400 гр свежи шампињони
 • 100 гр шери домати
 • 200 гр кисела павлака
 • 1 лажиче сенф
 • 100 мл. бело вино
 • 150 гр изрендан кашкавал
 • Сол и мелен црн пипер по вкус
 • 100 гр каламата маслинки
 • 2 млади кромитчиња
 • 2 зелени пиперки
 • Свеж магдонос
 • Оригано
 • Маслиново масло

Начинот на подготовка на погледнете го во прилог.



Прочитајте: затвори
 • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Психијатар му вели на пациентот:
- Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
- Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1422.- Умре францускиот крал Шарл ВИ, кој на...
1556.- Во Венеција умре Пиетро Аретино,...
1760.- Роден е јапонскиот сликар Кацушика...
1772.- Роден е англискиот писател и мислител...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби