Dave`s Kitchen: 5 освежителни смуди рецепти за сечиј вкус

Денешниот појадок од Dave’s Kitchen е мошне освежителен, се подготвува за 5 минути и можете да го направите во неколку комбинации, во зависност од тоа кој вкус го преферирате повеќе.Потребни состојки:

Црвено смуди

 • 2 грста замрзнато шумско овошје
 • 1 свежа банана
 • ½ лажичка екстракт од ванила
 • 2-3 гранчиња свежо нане
 • 200 мл јогурт/млеко/бадемово млеко

Жолто смуди

 • 2 грста замрзнат ананас на коцки
 • 1 праска
 • 200 мл. кокосово млеко
 • 1-2 ливчиња босилек

Портокалово смуди

 • 2 портокали излупени и замрзнати
 • 1 банана замрзната
 • 1 изрендан морков
 • ½ лажичка екстракт од ванила
 • 200 мл. бадемово млеко

Зелено смуди

 • 2 грста беби спанаќ
 • 2-3 гранчиња свеж магдонос
 • 1 дланка замрзнат ананас
 • ½ авокадо кора и сок од 1 лимон
 • 200 мл. бадемово млеко

Розево смуди

 • 2 грста замрзнати јагоди
 • 1 замрзната банана
 • ½ лажичка екстракт од ванила
 • 2-3 лажици јаворов сируп или мед
 • 200 мл. кокосово млекоПрочитајте: затвори
 • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби