Dave`s Kitchen:Чоколаден чизкејк без печење готов за 15 минути

Од кујната на Dave’s Kitchen овој понеделник ви споделуваме рецепт за супер брз, кремав и сочен чизкејк без печење. За подготовката ќе ви бидат потребни само 15-тина минути.Потребни состојки:

За основата на чизкејкот:

 • 100 гр мелени лешници
 • 200 гр мелени бисквити
 • 7 лажици растопен путер
 • 2 полни лажици Lino Lada Gold растопен на пареа
 • 1 пакетче ванилин шеќер

За филот:

 • 400 гр крем сирење на собна температура
 • 70 гр шеќер во прав
 • 2 кесички чоколаден шлаг крем
 • 250 мл млеко
 • 1 тегла Lino Lada Gold
 • 200 гр тостирани лешници за декорацијаПрочитајте: затвори
 • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби