Dave’s Kitchen со претпразнично изненадување за сите љубители на готвењето

За готвењето да биде поорганизирано, а воедно и да не губите време барајќи брзи рецепти кои ќе ги воодушеват вашите најблиски, Давор Панчевски од Dave’s Kitchen за крајот на оваа 2020та година подготви едно пријатно изненадување.Тоа е новата веб страна www.daves-kitchen.com каде на едно место ќе најдете најразлични практични рецепти, идеи за декорирање на вашата трпеза, интересни приказни од патувањата на Давор и многу други корисни нешта кои ќе го направат Вашето готвење искуство за паметење.

- Изминатиов период напорно работев на неколку значајни проекти, меѓу кои и оваа веб страна. Таа е моето ново интимно катче во кое од сега, па натаму ќе ги споделувам рецептите од Dave’s Kitchen. Сите оние кои верно ме следат со години, повеќе нема да мораат да ги пребаруваат рецептите по објавите на Facebook и Instagram. Наместо тоа направивме една интересна и прегледна страна, каде што на едноставен начин ќе може да прелистуваат по најразличните категории на храна и пијалаци и мошне лесно да го пронајдат она што го бараат. Ме радува што успеавме да ја лансираме страната непосредно пред празниците и што оваа година полна со предизвици конечно ќе ја завршиме со нешто убаво, вели Давор.Панчевски е креатор на брендот Dave's Kitchen, кој постои на македонскиот пазар повеќе од 5 години, а воедно и е автор на двата популарни готвачи - „Гответе насмеани“ и „Најдоброто од Македонската кујна“.

Од неодамна рецептите на Давор добија и свое видео издание кое што може да се погледне на неговиот „YouTube“ канал, како на македонски, така и на англиски јазик.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби