Постои врска меѓу користењето емотикони и сексот

Корисниците кои употребуваат емотикони во пораките имаат повеќе секс од останатите. Тоа се резултати од две анализи на американски универзитети.За врската меѓу емотиконите и секс работеле тимови од Институтот Кинси од Универзитетот во Индијана и од Лејк Форест колеџот во Илиноис.

Тие нагласуваат дека лицата кои редовно користат емотикони во пораките имаат почесто сексуална активност од останатите. Анкетирани биле 5.300 Американци (неженети/немажени) на возраст меѓу 18 и 84 години. Триесет отсто од нив користеле емотикони при запознавање.

Во второто анкета – 275 лица на возраст меѓу 18 и 71 година, било констатирано дека оние кои користеле емотикони во пораките имале подобар успех при запознавање на специјални сајтови. Според анализите, оние кои ги користат емотиконите се самоуверени и позабавни. Тоа ги прави поуспешни кај потенцијалниот партнер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби