Грабар-Китаровиќ и официјално ја почнува трката за втор претседателски мандат

Колинда Грабар-Китаровиќ денеска ќе ја претстави програмата со која и официјално ќе влезе во трката за втор претседателски мандат на Пантовчак.Почетокто на капањата Грабар-Китаровиќ симболично ќе го најави денеска, на 11 ноември во 11 часот, на загрепскиот Велесаем.

Порталот Индекс пишува дека актуелната претседателка во својата програма ќе претстави седум поглавја што ги смета за клучни за нејзиниот втор мандат.

Таа би требало денеска да го претстави и слоганот на својата камапња. Програмата, како што се наведува, ја пишувала сама, но со совети од експерти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....