Ципрас: Дилемата на изборите е демократија или Мицотакис

Дилемата на изборите е демократија или Мицотакис, порачал лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА Алексис Ципрас за време на неговиот говор во атинска населба, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.Ципрас детално се осврнал на скандалот со прислушувањата, истакнувајќи дека Мицотакис не користел само „парадржавни методи“, туку следењата биле „метод на владеење“.

Додал дека предлогот за недоверба на Владата што од СИРИЗА беше доставен до Парламентот, сега се префрла на народот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на метеорологијата
1309.- Папата Клемент Петти ја премести папската...
1616.- Во Сратфорд на Ејвон умре Вилијам...
1801.- Незадоволните дворски офицери го убија...