Песков: Западот сака да ја совлада и потисне Русија

Политиката на Западот, чија цел е да ја совлада и потисне Русија, остана непроменета, изјави денеска портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.На прашањето дали Кремљ го споделувамислењето дека Русија се соочува со психолошка војна, тој рече дека е доволно јасно дека е осмислена политика која има цел да ја совлада и потисне Русија, пренесува ТАСС.

– Всушност, тоа се гледа со голо око, оцени Песков.

Според него обидите насила да се наметне демократија траат веројатно уште од распаѓањето на Советскиот Сојуз. – Со текот на времето тие се усовршуваат и се додаваат нови и напредни технолошки алатки, истакна портпаролот на Кремљ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...