Зеленски: Русија продолжува да ја тероризира Украина со ноќни напади

Русија „продолжува да ја тероризира Украина“ со ноќни напади, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски.

„Ниту еден (дрон) не ја постигна својата цел“, благодарение на воздушната одбрана на земјата, напиша Зеленски на својот канал на апликацијата Телеграм.

Украинските сили објавија дека беспилотните летала Шахед од Иран биле лансирани од север и југ.

„Несомнено, непријателот ги гаѓаше клучните инфраструктурни и воени локации на југот на земјата“, се вели во соопштението на украинската војска, објавено на Телеграм.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...