Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

Париз, 1 април 2015 (МИА) - Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти.

-Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата. Екипа од 20 планинари со другите екипи ги однесоа личните предмети на настраданите, рече генерал-полковник Жан-Марк Меникини, додавајќи дека се уште се трага по втората „црна кутија“.

Планирано е истрагата на местото на падот да заврши до 8 април, по што цивилен тим, што го формира „Луфтханза“, ќе го исчисти местото на падот на авионот.

Пред една недела авион на компанијата „Германвингс“ падна во француските Алпи, а во оваа несреќа погина сите 150 лица кои се наоѓаа во леталото.

Вината за трагедијата му се припишува на копилотот Андреас Лубиц, за кого има сомнение дека намерно го урна авионот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...