Мајка фрлила дете од зграда во скопски Хиподром

Жена од скопската населба Хиподром изутрината го фрлила својот шестгодишен син од четвртиот кат од зградата во која живеат во скопски Хиподром, по што и самата скокнала.

И двајцата се во животна опасност и се хоспитализирани во Ургентниот центар во Скопје.

Случајот во полиција бил пријавен во 9 часот и 5 минути. Полицијата добила пријава дека мајката се заканува дека ќе го фрли својот син од станот во зградата во која живеела. 

Од МВР за МИА информираа дека во 9 часот и 30 минути таа го фрлила детето, кое, како што посочија, имало ублажен пад со помош на полициски службеници и пожарникари. Во 10 часот и 20 минути и таа се фрлила. 

Повеќе детали за случајот и мотивите МВР најави за подоцна во текот на денот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...