Нов објект на местото на спортската сала „Партизан" во Неготино

Неготино, 7 јули 2016 (МИА) - На местото на спортската сала „Партизан" во Неготино ќе никне нов објект и веќе е започната тендерската постапка, информираше денеска градоначалникот на неготино Ванчо Апостолов.
     

- Од денеска па во наредните 30 денови сите потенцијални инвеститори, физички и правни лица, имаат право да аплицираат за изградба на објект во центарот на градот. Објектот е со површина од 1.260 метри квадратни, односно приземје плус 4 ката. Од нив, 50 проценти се за деловен простор, а останатиот дел е за станбен простор, појасни градоначалникот. 

Со рушење на стариот и изградбата на новиот објект, додаде тој, Неготино ќе добие сосема поинаква слика и ова ќе биде најубав објект во центарот на градот.

- Ние како локална самуправа сме задоволни што конечно дојде денот кога го решаваме ова значајно прашање за градот, нагласи Апистолов.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...