СДСМ: Проблемот со депонијата во Струга интензивно се решава

Скопје, 16 јуни 2017 (МИА) - СДСМ денеска соопшти дека проблемот со депонијата во Струга интензивно се решава со сета расположива механизација по што ќе следува затрупување и нејзино целосно расчистување.

- Пожарот на депонијата веќе се гаси, по што ќе следува затрупување на депонијата и нејзино целосно расчистување. Владата предводена од СДСМ ефикасно и трајно ќе го реши долгогодишниот проблем со струшката депонија за кој ВМРО-ДПМНЕ единаесет години не направи ништо, вели СДСМ во соопштението.

Според СДСМ, лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да бара решение за проблемот откако новата Влада формирала комисија чиишто задолженија интензивно се спроведуваат на терен и се преземаат мерки за гаснење на пожарот и решавање на проблемот.

- Денес, како опозиција, ВМРО-ДПМНЕ за ситни политички поени прикажува лажна загриженост за проблемите на граѓаните, барајќи итни мерки дури откако тие веќе се спроведуваат, се наведува во соопштението.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Човек сакал да се обеси затоа што жена му го напуштила. Отишол на некој мост и си го врзал јажето околу половина. Поминува друг човек и го прашува:
- Што правиш бе ти?
- Еве...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден против потрошувачка грозница.
8.п.н.е.- Умре римскиот литерат Хорациј,...
1570.- Умре италијанскиот архитект и вајар...
1701. - Во Упсала е роден Андерс Целзиус,...