Ништо од вонземјаните во Карбинци

тоа било новото лого на “Македонски шуми“

“Ненадејната посета“ на вонземјаните, која ја разбранува јавноста беше маркетиншки трик на јавното претпријатие “Македонски шуми“.

“Мистериозниот круг во житото“ кој неодамна се појави во Карбинци е новото лого на претпријатието “Македонски шуми“, а како што информираше генералниот директор на ова јавно претпријатие, Жарко Караџоски, новиот слоган е “Во партнерство со природата“.

Логото и слоганот се дел од новата филозофија на работење на фирмата со што симболично се прикажува неразделната врска помеѓу луѓето и шумите.

Самиот знак, кој беше предмет на бројни шпекулации, претставува постојана промена, движење и обновливост. Различните бои на трите листа ги претставуваат фазите низ кои поминуваат шумите за време на различните годишни времиња, а од друга страна ја означува посветеноста на фирмата во текот ан целата година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...