Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

Скопје, 24 јули 2013 (МИА) - Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Синоќа во 21 и 30 часот на телефонскиот број 192 е пријавено дека е поставена бомба во „Рамстор“.

Полициски екипи и тимови за антитероризам веднаш реагирале и утврдиле дека дојавата била лажна.

Посетителите поради дојавата беа претходно евакуирани.

Трговскциот центар „Рамстор“ денеска нормално функционира и отворен е за посетители.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...