Нетанјаху: Израел никогаш нема да дозволи Иран да развие нуклеарно оружје

Израелскиот премиер во заминување Бенјамин Нетанјаху откако Техеран најави ново кршење на мултилатералниот договор за иранската нуклеарна програма истална дела Израел никогаш нема да му дозволи на Иран да се стекне со нуклеарно оружје.Како што јави Израелската новинска агенција (ТПС), Нетанјаху наведе дека Израел ќе го спречи Иран во неговите нуклеарни амбиции поради „иднината на Блиски Исток и на светот“.

– Никогаш нема да дозволиме Иран да развива нуклеарно оружје. Ова не е само за нашата безбедност и нашата иднина, тоа е за иднината на Блискиот исток и светот, посочи Нетанјаху.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....