Синот на Гадафи е на страната на демонстрантите

Техеран, 25 февруари 2011 (МИА) - Најмалиот син на Моамер Гадафи, Сејф ал Араб преминал на страната на демонстрантите против режимот на татко му, објави иранската телевизија Пред ТВ која емитува програма на англиски јазик.

Според медиумот, Сејф ал Араб Гадафи вчера преминал на страната на демонстрантите во источниот град Бенгази.

Го повикал татко си да се самоубие или да пребега во Латинска Америка, јави телевизијата.

Ирански медиуми јавуваат дека тој бил испратен во Бенгази да им помогне на силите за безбедност да го задушат бунтот, но тој се присоединил со востаниците.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...