Официјално идентификувано телото на Коби Брајант

Телото на легендарниот кошаркар Коби Брајант денеска е официјално идентификувано меѓу телата на девет жртви пронајдени во остатоците на хеликоптерот кој се урна во неделата во близина на Лос Анџелес.Брајант е идентификуван со помош на отисоци од прсти, соопштија патолозите и додадоа дека се идентификувани телата на уште двајца мажи и една жена.

Иследниците работат на идентификување на уште пет тела, меѓу кои е и ќерката на Брајант Џиана, која имаше 13 години.

Иако полицијата официјално се уште нема соопштено, светската јавност од блиските на настраданите беше информирана дека покрај Коби и Џиана Брајант, во несреќата загинаа другарката и соиграчка на Џана, Алиса Алтобели (13), нејзиниот татко Џон Алтобели (56) и мајка ѝ Кери Алтобели, кошаркарскиот тренер од училиштето Харбор Деј, каде што учела Џиана, Кристина Маузер (38), Пејтон Честер (13) исто така соученичка на Џиана, Сара Честер (45) мајка на Пејтон и пилотот Ара Зобајан.

Тие биле на пат кон Мамба академијата за кошарка на Брајант, каде требало да се одржи кошаркарски турнир.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби