Гвен Стефани и Блејк Шелтон ја слават првата годишнина од бракот

Познатата пејачка двојка Гвен Стефани и Блејк Шелтон ја прославија првата годишнина од бракот. По тој повод тие на својот интернет-простор споделија неколку моменти од нивната, според многумина – „бајковита“ свадба.

-Среќна годишнина до жената која го движи мојот свет. Гвен Стефани, ти ја направи оваа година најдобрата година во мојот живот. Те сакам. Ти благодарам што ми кажа ‘да’!, напиша Блејк.

Гвен во коментар му одговори: „Човекот од моите соништа. Ти благодарам, Боже“. Пејачката објави и емотивно видео со мигови од нивната венчавка и со песната „Can’t Help Falling In Love“ од Елвис Присли во позадина.

Гвен и Блејк се венчаа на неговиот ранч во Оклахома (САД). Се запознаа во 2014 година, кога и двајцата учествуваа во американското музичко шоу „Voice“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби