Харисон Форд повторно како Индијана Џонс

Холивудската ѕвезда Харисон Форд уште еднаш се враќа во улогата на Индијана Џонс. Тоа ќе биде петтиот и најверојатно – последниот филм од серијалот.

„Дизни“ најави и нови одграноци на познатиот серијал „Војна на ѕвездите“ и соработка со „Марвел“. „Индијана Џонс 5“ ќе биде прикажан во јули 2022 година. Форд (78) по петти и последен пат ќе го глуми легендарниот филмски авантурист-археолог.

Режисер на филмот е Џејмс Манголд, a сценариото е на Џонатан Каздан.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...