Вуди Ален го навести својот 50-ти јубилеен кинопроект

Режисерот Вуди Ален, кој и во поблиското минато се соочи со обвиненија за сексуална злоупотреба на неговата посвоена ќерка, изјави дека оваа есен ќе сними нов филм во Париз, Франција и дека тој би можело да му биде последен.

Во инаку реткото интервју преку видеоврска, режисерот разговара со актерот Алек Болдвин за својата кариера и новата книга „ Zero Gravity“ збирка хумористични есеи.

– Голем дел од возбудата исчезна, вели Ален за снимањето филмови.

– Кога ќе снимав филм порано, тој одеше во кината ширум земјата… Сега снимаш филм и добиваш неколку седмици во кино – можеби шест недели, или четири недели, а тоа потоа оди на стрим или плаќање по преглед на малите екрани – тоа не е задоволство за мене!, додаде тој.

Вуди Ален (86) не кажува подробности за новиот филм, којшто инаку ќе биде негов 50-ти, јубилеен кинопроект.

Инаку награден со вкупно четири „Оскари“, режисерот на „Ени Хол“ и други комедии постојано ги порекнуваше наводите дека ја злоставувал својата посвоена ќерка Дилан Фароу во 1992 година. Многу познати личности во Холивуд, сепак, се дистанцираа од него откако движењето против сексуално недоличното однесување – „#МеТоо“ зеде светски замав од 2017 година.

„HBO“ ги преиспита обвинувањата против Ален во минисеријата од 2021 година под наслов „Ален против Фароу“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...