• РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Делумно облачно

7°C
Битола
Ретки облаци
11°C
Охрид
Претежно облаци
9°C
Скопје
Виц на денот
- Значи, вас комшијата ви рекол дека сте мајмун. Дали е тоа точно?
- Да господине судија, точно е.
- Па, зошто го тужите тогаш?!

* * *
Влегува Трпе во пекара:
- Добар ден,...
 
 
WEBmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на...
Верски календар
маченик Јерон со дружината или св. 33 Мелитински маченици. Овој Јерон беше кападокиец. Мајка му беше слепа и тој ја гледаше со голема љубов. Не сакајќи да ја остави сама, а и...
На денешен ден
1602.- Роден е германскиот физичар и пронаоѓач...
1759.- Британската флота ја порази француската...
1780.- Велика Британија и објави војна на...
1818.- Латиноамериканскиот револуционер и...