100.000 евра за победа над Апоел

Вардар не штеди и знае како. Играчите добиваат екстра мотив пред дуелот со Кипраните, кој се игра вечерва. Веќе се е јасно.

Направена е проценка на „главата“ на АПОЕЛ која вреди 100.000 евра. Толку пари ќе поделат фудбалерите на Вардар за победа или елиминација на првакот на Кипар и ланскиот учесник во Лигата на шампионите.

Од таборот на нашиот првак не се штедеа. Оваа цифра од 100.000 евра е најголема која е понудена како премија за било кој наш тим. Оваа цифра која треба фудбалерите да ја поделат е голем предизвик. Сепак играчите премијата ја ставаат во втор план. Таа и не е толку битна, но сепак има голем удел на ваквите пресметки. Поголем мотив да се победи АПОЕЛ пред преполн стадион во Скопје и над 25.000 гледачи речиси и нема.

Но ако се мине АПОЕЛ следува Митјиланд, а таму премијата е веќе 500.000 евра! Ваквите цифри, наградите од УЕФА но и бркотницата за билети е голем доказ за тоа што претставува фудбалот во однос на другите спортови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
една баба оди на лекар.Кога докторот ја прашува што е проблемот таа му вели дека многу прди, прдежите не се слушаат но многу смрдат.Докторот и дава лекови и и вели да се врати на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1685.- Лондон го зафати голема епидемија на чума...
1939.- Советските единици врз основа на...
1943.- Во селото Подвис, кичевско почна да...
1961.- Со основано сомнение дека е жртва на...