Алавес и Ла Коруња одиграа без голови

Последниот натпревар од 4.коло од Примера одигран синоќа меѓу Алавес и Депортиво Ла Коруња заврши без победник и без голови 0:0.

За Алавес ова беше трет нерешен резултат и е во групата на пет екипи без загубен натпревар, а се наоѓа на 9.место на табелата со шест бодови.Ла Коруња има бод помалку и е на 11.место.

Резултати на другите натпревари од 4.коло:

Еспањол – Реал Мадрид 0:2,

Виљареал – Реал Сосиедад 2:1,

Атлетик Билбао – Валенсија 2:1,

Осасуна – Селта 0:0,

Лас Палмас – Малага 1:0,

Еибар – Севиља 1:1,

Атлетико Мадрид – Хихон 5:0,

Леганес – Барселона 1:5 и

Бетис – Гранада 2:2.

Вечерва се играат и првите два натпревара од 5.коло. Двојките се:

Малага – Еибар и

Севиља – Бетис.

Табела: Реал Мадрид 12 бода, Барселона 9, Лас Палмас 9, Атлетико Мадрид 8, Севиља 8, Виљареал 8,...Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...