Робен: Веќе три пати го вртев во мојата глава натпреварот со Ајнтрахт

Фудбалерот од средниот ред на Баерн Минхен, Арјен Робен, кој ќе го напушти тимот во летото по истекот на договорот, ја одржа последната прес-конференција како член на Баварците.



Тој рече дека тој се фокусирал на натпреварот од последното (34. коло) во Бундеслигата против Ајнтрахт Франкфурт. Со победа Баерн ќе обезбеди нов трофеј.

– Десет години е долго време. Мислам дека ако времето брзо лета за тебе, тогаш ова е добар знак. Ова значи дека сте уживале и сте се чувствувале пријатно. Целосно сум фокусиран на саботниот натпревар. За мене, ова е многу посебен натпревар. Сакам да ја дадам целата моја енергија. Би било супер. Трипати го играв овој натпревар во мојата глава. Но, тоа беа само моите соништа. Но, соништата може да се реализираат, и јас сум сигурен дека сè ќе функционира, изјави Робен.

Претходно, 35-годишниот Холанѓанец го одигра 200. натпревар за Баерн во претходното 33. коло на шампионатот на Германија со Лајпциг (0:0).

Робен дојде во Баерн од Реал Мадрид во 2009 и освои седум титули, четири купа, и пет германски Супер купа, Лигата на шампионите, Супер купот на УЕФА и Светскиот клупски шампионат.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...