Барса, Реал и Атлетико потрошија вкупно 745 милиони евра за нови играчи

Најдобрите три клуба од Шпанија, Барселона, Реал Мадрид и Атлетико (Мадрид) потрошија најмногу пари за нови фудбалери од сите европски гиганти. Вообичаените осомничените – Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и ПСЖ, до моментов се доста тивки.Барса плати 120 милиони евра за Антоан Гризман, додека Диего Симеоне даде 126 за неговиот заменик – Жоао Феликс.

Во Реал, Еден Азар „слета“ за 100 милиони евра. Ова се најголемите трансфери на трите екипи досега.

Досега Реал потрошил 303 милиони, Барселона 235,додека Атлетико се раздели 207 милиони за нови засилувања

Клубовите кои до денеска дадоа најмногу пари за трансфери:

1. Реал (Мадрид) – 303 милиони евра

2. Барселона – 235 милиони евра

3. Атлетико (Мадрид) – 207 милиони евра

4. Борусија (Дортмунд) – 127,5 милиони евра

5. Баерн Минхен (Минхен) – 118 милиони евра

6. Севиља – 111,5 милиони евра

7. Рома – 95 милиони евра

8. Астон Вила – 93,1 милиони евра

9. Манчестер Сити – 90 милиони евра

10. Интер – 85,5 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...