Барса стави цена на Кутињо

Раководството на Барселона е подготвено да се раздели со Филипе Кутињо, но само при добра понуда, вели „Мундо Депортиво“.

Од „Камп Ноу“ бараат 120 милиони евра откако досега платија 135 на Ливерпул за неговите услуги.

Бразилецот дојде во Каталонија во јануари 2018 година за 120 милиони евра плус 40 милиони бонуси (од кои 25 милиони ќе бидат платени поодигрување на 100 натпревари). Платата на Бразилецот е исто така доста висока – 14 милиони на сезона.

Барса сметаат дека има неколку клубови кои можат да ја платат бараната сума – Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Пари Сен Жермен. До моментов нема официјални предлози.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...