Лампард: Челзи направи голем удар со потписот на Пулишиќ

Менторот на Челзи, Френк Лампард, коментираше пред медиумите дека во лицето на Кристијан Пулишиќ го гледа идниот лидер на тимот.– Челзи направи голем удар со потписот на Кристијан Пулишиќ. Во контролната со Ред Бул Салцбург, тој демонстрираше зрела игра, без оглед на неговата млада возраст. Тој работи со исклучителна класа, тој се развива секој ден, со секоја тренинг сесија. Да, ќе му биде тешко да се прилагоди на фудбалот во Премиер Лигата, но тој ќе стане лидер на тимот, рече Лампард.

Пулишиќ постигна два гола за победата од 5:3 на Челзи над Ред Бул.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...