Валверде сака повторно предвреме да ја освои Примера

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде посакува да го освои трофејот во Шпанскиот фудбалски шампионат пред истекот на сезоната слично како минатото првенство.Сезоната 2018/19 година Барселона уште во април ја обезбеди титулата.

– Барселона е секогаш под притисок да ги освои сите можни трофеи. Би сакал исто како и минатата сезона уште во април да ја прославиме шампионската титула во Шпанија, а потоа да се фокусираме на останатите предизвици, истакна Валверде.

Во новото првенство каталонскиот клуб на 16 август на гости против Атлетик Билбао ќе го има својот премиерен настап.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...