Барселона без Меси во составот замина во САД

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона замина на турнеја во Соединетите Американски Држави. На списокот на играчи го нема Лионел Меси кој доби поштеда од тренерот Ернесто Валверде.Составот на Барселона за турнејата во САД:

Голмани: Тер Штеген, Нето, Пена.

Дефанзивци: Семедо, Пике, Тодибо, Ленгли, Вах, Алба, Роберто, Јамтити, Јуниор.

Среден ред: Ракитиќ, Бускетс, Кутињо, Артур, Рафиња, Ален, де Јонг, Видал, Пуиг.

Напаѓачи: Суарез, Дембеле, Гризман, Перез, Руиз.

Во САД, каталонскиот тим ќе одигра два меча со Наполи, првиот на 8 август, вториот три дена подоцна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...