Баерн го сака Бејл на позајмица

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен сака во своите редови како позајмен играч да го донесе Герет Бејл од Реал Мадрид, објави шпански „АС“.Претходно беше објавено дека Велшанецот не е вклучен во плановите на Мадрид за следната сезона и најверојатно ќе го напушти клубот ова лето.

Најверојатната варијанта за негов трансфер се сметаше за кинескиот Ксајан Сунин, но договорот не се случи.

Исто така постои и опцијата Бејл да се врати во неговиот поранешен клуб Тотенхем.

Баерн веќе изнајми играч од напаѓачката линија на Реал. Две претходни сезони на позајмица за баварскиот клуб играше Хамес Родригез. Ова лето тие не го откупија неговиот договор, а тој се врати во клубот од Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...