Балотели доби понуда од бразилски клуб

Италијанскиот фудбалер Марио Балотели може да ја продолжи кариерата во Бразил. Фламенго му понуди договор на 28-годишниот контроверзен напаѓач, пренесува „Глобо Еспорте“.– Тој е одличен играч и разговаравме со него. Марио покажа интерес да игра за Фламенго, но сè уште нема конечно решение. Остануваат многу прашања за решавање, изјави Родолфо Ландим, претседател на бразилскиот клуб.

Во моментов Балотели има статус на слободен агент.

Минатата сезона Италијанецот играше за Ница и Марсеј. За Ница тој одигра 10 натпревари и забележа една асистенција, а како дел од Марсеј, Балотели беше на 15 средби на кои постигна осум погодоци.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...