Ливерпул го помина Манчестер јунајтед по бројот на трофеи

Со освојување на Суперкупот на УЕФА, Ливерпул стигна до 46 пехари и изби пред Манчестер јунајтед кој остана на 45 освоени трофеи.Ливерпул има 18 титули во Премиер лигата, седум купови во ФА, осум лига купови, четири купови на шампиони, две Лига на шампиони, три купови на УЕФА и четири Супер купови на УЕФА.

Манчестер јунајтед бил шампион на Англија 20 пати, освои 12 државни купови и пет лига купови, еден европски куп на шампиони, две титула во Лигата на шампиони и по еден во Лига Европа, Купот на куповите, Супер купот на УЕФА, Интерконтиненталниот куп и клупскиот светски шампионат.

Вреди да се одбележи дека од 45 трофеи, 28 Манчестер Јунајтед ги освои под водство на Алекс Фергусон.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...