Гризман изненаден од гласините дека е против доаѓање на Нејмар

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, за шпанските медиуми изјави дека не се точни шпекулациите за наводно негово противење за доаѓање на Нејмар.Гласините се поврзуваат со можното губење на местото во првиот состав на Французинот, па поради тоа тој бил малку загрижен.

Сепак, Гризман преку Твитер со куса порака одговори на оние кои ги шират таквите гласини.

-Ех … Како знаете? – напиша Гризман.

Претходно во медиумите имаше информација дека Каталонците речиси се договориле со ПСЖ за трансферот на бразилскиот напаѓач.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...