ПСЖ одби да го размени Нејмар за Навас, Родригез и Бејл

Францускиот шампион Пари Сен-Жермен одби уште една понуда на Реал Мадрид која се однесуваше на Нејмар. Според „Л’Екип“, мадридскиот клуб понудил во трансферот да ги вклучи голманот Кејлор Навас, играчот од средниот ред Хамес Родригез и напаѓачот Герет Бејл.Претходно беше објавено дека Навас сака да го напушти Реал Мадрид, бидејќи го загуби местото во првиот состав по доаѓањето на Тибо Куртоа.

Родригез помина две сезони на позајмица во Баерн и не е вклучен во прв план кај тренерот Зидан.

За велшкиот репрезентативец Бејл во Реал летово стигнаа понуди од Кина и Англија, но трансфер не се случи. Бејл беше во почетниот состав во 1. коло со Селта (3:1), откако Зидан објави дека тој ќе остане во тимот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Зошто мажите и даваат имиња на своите пениси?
- Затоа што не сакаат некој безименко да донесува 98% од нивните одлуки.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1685.- Лондон го зафати голема епидемија на чума...
1939.- Советските единици врз основа на...
1943.- Во селото Подвис, кичевско почна да...
1961.- Со основано сомнение дека е жртва на...