Реднап: Ако ги задржав шесте ученици во Вест Хем, ќе ја освоевме Премиер лигата

Поранешниот тренер на Вест Хем, Хари Реднап верува дека можел да го освои првенството на Англија со клубот, доколку успеал да ги задржи како што вели сјајните ученици.Тој го предводеше Вест Хем од 1994 до 2001 година. За тоа време, во клубот се појавија подоцнежните англиски репрезентативци: Рио Фердинанд, Френк Лампард, Ешли Кол, Мајкл Керик, Глен Џонсон и Џермејн Дефо.

– Луѓето постојано зборуваат за Манчестер Јунајтед и за неговата „генерација 92“, но тие не беа подобри од шесте деца на Вест Хем. Ако ги зачував во составот, сигурно ќе ја освоев Премиер лигата, изјави Реднап.

Во „Генерацијата 92“, ма Манчестер Јунајтед, меѓу другите беа и Рајан Гигс, Пол Сколс, Ники Бат, браќата Гери и Фил Невил и Дејвид Бекам.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...