Шефовите на Јунајтед имаат план да го оживеат клубот

Ситуацијата од почетокот на сезоната во Манчестер Јунајтед не е добра и тимските шефови се подготвени да сторат се за да го вратат тимот во борбата за титулата во Англија.

Почетокот ќе биде поставен во јануари, кога екипата сигурно ќе се засили со централен напаѓач. „Црвените ѓаволи“ имаат освоено само два натпревари од почетокот на сезоната и се само на два бода од зоната за испаѓање.

Сепак, менаџерот Оле Гунар Солскјер останува на чело на тимот засега и ја има довербата на газдите на Јунајтед.

Според „Телеграф“, раководните фактори на клубот се подготвени да му обезбедат на менаџерот осум нови пополнувања до летото 2021 година – четири во секој од двата летни трансфер прозори што можат да го подигнат тимот на патот кон освојување на пехарот.

Планот мора да биде завршен во 2021 година, кога екипата ќе биде целосно обновена и подготвена да се бори за трофеи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се натпреварувале Русин, Американец и Македонец чив национален алкохолен пијалок е најсилен.
Пие Американецот 10 чаши виски, му поставуваат еден стол и го прашуваат колку стола...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...