Ибрахимовиќ може да ја продолжи кариерата во Фиорентина

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, се најде во сферата на интерес на италијанскиот фудбалски прволигаш Фиорентина.Сегашниот договор на 38-годишниот играч со американскиот клуб истекува во декември, пренесува Ла Назионе. Оваа сезона, Ибрахимовиќ настапи на 29 натпревари во МЛС, постигна 30 голови и оствари седум асистенции.

Претходно, Ибрахимовиќ веќе настапуваше во Серија А, играјќи за Јувентус, Интер и Милан.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се натпреварувале Русин, Американец и Македонец чив национален алкохолен пијалок е најсилен.
Пие Американецот 10 чаши виски, му поставуваат еден стол и го прашуваат колку стола...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...