Покетино: Ваквите натпревари повеќе го обединуваат тимот

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, по победата (4:0) над Црвена звезда во 4. коло од Лигата на шампионите, истакна дека ваквите мечеви позитивно влијаат на тимската атмосфера.– Задоволен сум од резултатот. Имавме добар натпревар и освоивме три важни бода. Сон докажа дека има силен карактер. Горд сум на овој човек. Ваквите натпревари го прават тимот повеќе обединет. Ние продолжуваме да ги решаваме нашите проблеми, а останува да освоиме уште три бода за да стигнеме до плеј-офот. Играта на Тотенхем оди во нагорна линија и треба така да продолжиме, изјави Покетино.

Во Б-групата од Лигата на шампионите, лидер е Баерн со 12 бода, Тотенхем е втор со седум, Ѕвезда има три, Олимпијакос е последен со само еден бод.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...